Ramnagar Coimbatore, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33CLNPB1683G1Z8
Call 07942870054 78% Response Rate
Send Enquiry
| Wattage | 20W |
| Length | 4 Feet |
| Light Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000K |
| Shape | Square |
| Material | Polycarbonate |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Wattage | 3W |
| Light Color | Warm White |
| Shape | Square |
| Color Temperature | 3000K |
| Certification | RoHS |
| Material | Polycarbonate |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
| Power | 3 W |
| Color Temperature | 3000 K |
| Material | Aluminium |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage | for Offices |
| Shape | Round |
| Lighting Source | LED |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Wattage | 24 W |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP55 |
| Certification | RoHS |
| Frequency | 50Hz |
View Complete details
| Wattage | 3W |
| Light Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000K |
| BEE Star Rating | 4 Star |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
| Wattage | 3W |
| Model | Lumor Modan |
| Light Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Warranty | 1 Year |
| Mounting Type | Recess Mounted |
| Color Temperature | 3000 K |
| Material | Aluminum |
Panasonic downlights redefine ambient lighting, blending Japanese quality standards with contemporary design for a seamless and sophisticated illumination experience. Crafted for versatility, these downlights deliver both style and functionality to enhance any space
View Complete details