Ramnagar Coimbatore, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33CLNPB1683G1Z8
Call 07942870054 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Sweep Size | 1400 mm |
| Number of Blades | 3 Blades |
| Speed | 300 RPM |
| Air Delivery | 260 CMM |
| Warranty | 1 Year |
| Noise Level | 55 dB |
| Star Rating | 3 Star |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Sweep Size | 400 mm |
| Speed | 2000 RPM |
| No. of Blades | 3 |
| Warranty | 2 Years |
| Size/Height | 16 Inch |
| Motor Type | Copper |
| Usage/Application | Domestic |
| Body Material | Metal |
| Voltage | 240V |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Sweep Size | 200 mm |
| Size | 9 inch |
| Body Material | Plastic |
| Warranty | 2 Year |
| Color | White |
| Electric Current Type | AC |
| Is It Rotable | Rotable |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Sweep Size | 1200 mm |
| Number of Blades | 3 Blades |
| Speed | 350 RPM |
| Air Delivery | 220 CMM |
| Warranty | 6 Months |
| Noise Level | 55 dB |
| Star Rating | 5 Star |
View Complete details
| Sweep Size | 1200 mm |
| Number of Blades | 3 Blades |
| Speed | 320 RPM |
| Air Delivery | 220 CMM |
View Complete details