Ramnagar Coimbatore, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33CLNPB1683G1Z8
Call 07942870054 78% Response Rate
Send Enquiry
| Wattage | 5 W |
| Type Of Light | Focus Light |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 100-300 V |
| Color Temperature | 3500-4100 K, 5000-6500 K |
| Shape | Round |
| Beam Angle | 24* |
| Luminous Efficiency | 110 Lm/W |
| Rated Life | 40000 Hours |
View Complete details
| Blade Length (Sweep) | 1200 mm |
| Winding Material | Copper |
| Sweep Size | 1200 mm |
| Number of Blades | 3 Blades |
| Speed | 250 RPM |
View Complete details
| Sweep Size | 1200 mm |
| Number of Blades | 3 Blades |
| Model Name | Astro |
| Speed | 350 RPM |
| 1400/1200/900/600 mm sweep size |
View Complete details
| Blade Length (Sweep) | 1200 mm |
| Sweep Size | 1200 mm |
| Speed | 260 RPM |
| Number of Blades | 3 Blades |
View Complete details