Ramnagar Coimbatore, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33CLNPB1683G1Z8
Call 07942870054 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Sweep Size | 1200 mm |
| Number of Blades | 3 Blades |
| Wattage | 60 W |
| Warranty | 2 Years |
| Noise Level | 55 dB |
| Speed | 350 RPM |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Blade Length (Sweep) | 1200mm |
| Sweep Size | 1200 mm |
| Number of Blades | 3 Blades |
| Speed | 380 RPM |
| Warranty | 2 Years |
| Features | Remote Control |
We are authorized dealer Fybros Fan,Fybros aeris pro ceiling fan
View Complete details
| Sweep Size | 1200 mm |
| Number of Blades | 3 Blades |
| Material | Metal |
| Speed | 1200 RPM |
| Color | Ivory |
| Power Source | Corded Electric |
| Features | LED Head |
| Warranty | 2 Years |
View Complete details
| Sweep Size | 1200 mm |
| Number of Blades | 3 Blades |
| Warranty | 2 Years |
| Speed | 280 RPM |
View Complete details
| Sweep Size | 750 mm |
| Number of Blades | 4 Blades |
| Warranty | 2 Years |
| Speed | 280 RPM |
View Complete details
| Sweep Size | 1200 mm |
| Number of Blades | 3 Blades |
| Warranty | 3 Years |
| Speed | 280 RPM |
View Complete details
| Blade Length (Sweep) | 1200 mm |
| Sweep Size | 1200 mm |
| Warranty | 2 Years |
| Number of Blades | 3 Blades |
View Complete details
| Brand | Fybros |
| Color | White |
| Number of Blades | 3.0 |
| Power Source | Electricity |
| With Remote | No |
View Complete details