Ramnagar Coimbatore, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33CLNPB1683G1Z8
Call 07942870054 78% Response Rate
Send Enquiry
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Sweep Size | 400 mm |
| No. of Blades | 3 |
| Warranty | 1 Year |
| Wattage | 60 W |
| Speed (RPM) | 1200RPM |
| Motor Type | Copper |
| Usage/Application | Domestic |
| Body Material | Metal |
| Voltage | 240V |
| Color | Black |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Model | Mark || Range |
| Mounting Type | Wall |
| Size | 15 inch |
| Type | Wall Mounted Fan |
| Wattage | 60 W |
| Voltage | 220V |
View Complete details
| Size/Height | 16 Inch |
| Power Consumption | 100 W |
| No. of Blades | 3 |
| Speed (RPM) | 2000 |
| No. of Speeds | 3 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size | 9 inch |
| Usage/Application | Home |
| RPM | 1350 |
| Sweep Size | 150mm |
| Color | White |
| Mounting Type | Duct Fan |
| Blade Material | Plastic |
View Complete details
View Complete details
View Complete details
View Complete details
View Complete details
View Complete details